Hloubkové kypřiče mají v moderních agrotechnických postupech nezastupitelnou úlohu a to zejména v pěstitelských postupech hluboko kořenících plodin, ale i jako prostředek upravující váhové poměry v půdě.

Hloubkový kypřič TALON 200

HK 200/3 je hloubkový kypřič určený pro specielní účely (do sadů a vinic), nebo pro nižší výkonovou třídu tahačů – do 200 Hp.

Uchycení pracovních jednotek na třmenech umožňuje plynule měnit jejich rozteč dle potřeby. Rovněž výbava drobícím válcem je volitelná a lze použít i jiný, než-li vějířový válec.

Hloubkový kypřič TALON 300-400

Hloubkový kypřič HKTx je konstruován jako variabilní nářadí, které vyhoví všem nárokům provozovatele. Šípový tvar základního rámu, na němž jsou osazeny pracovní orgány, zajišťuje plynulý chod i v těžkém terénu a umožňuje plynulou změnu rozteče slupic, které jsou proti přetížení jištěny střižným kolíkem, nebo odpružením. Jako doplňkové zařízení lze namontovat různé typy drobících válců.

Hloubkový kypřič TALON KOMBI

je hloubkový kypřič pro agregaci a umožňuje pomocí tříbodového závěsu kombinovat toto nářadí s jiným nářadím upravujícím povrch zpracovávané půdy. Základní rám je standartně osazen příčně zahnutými slupicemi NIAUX pomocí třmenů, což umožňuje měnit jejich rozestup, případně osadit rám jinými typy slupic.

Hloubkový kypřič dlátový TALON MAX

Hloubkový kypřič dlátový je nářadí pro efektivní zpracování půdy do hloubky až 60 cm. Je levnou a mnohem produktivnější náhradou orby. S výbavou drobícím talonovým válcem navíc účinně zpracovává hroudy a značně usnadňuje předseťovou přípravu. Velmi dobře zpracovává rostlinné zbytky a promíchává celý půdní profil. Pro práci v extrémních podmínkách lze volit pružné uložení pracovních jednotek pomocí hydraulického systému

Příslušenství - Hloubkové kypřiče

  • Hřebové válce mají mimořádně vysoký drobící účinek a zanechávají maximálně provzdušněnou povrchovou vrstvu ornice.
  • Talon válec působí podobně jako hřebový válec, pracuje ve větší hloubce.
  • Vějířové válce mají podobné účinky na půdu jako válce hřebové.
  • Válec DD má velmi agresivní účinek, vhodný do nejtěžších půdních podmínek

Ke stažení

HKTx (598 kb)