Mulčovací - krátké diskové brány jsou univerzálním nářadím pro posklizňové a předseťové zpracování půdy. Modely DBMx a DBMxT vynikají vysokou spolehlivostí při minimálních provozních nákladech.

Současně jsou jednoduché a nenáročné na seřízení. Výběrem vhodné výbavy a doplňků, zejména opěrného a drobícího válce zajišťují v jedné operaci žádoucího agrotechnického výsledku.

V nabídce je velmi široký sortiment strojů podle pracovních záběrů od 2,5-12 m a s variantní nabídkou širokého sortimentu opěrných a drobících válců. Verze UP je možno navíc doplnit tříbodovým závěsem a agregovat se secím strojem, případně dalším drobícím válcem, nebo jiným doplňkem.

Diskové brány DBMx

jsou určeny pro posklizňové zpracování půdy v méně náročných podmínkách a pro předseťovou přípravu půdy, případně pro obnovu trvalých travních porostů.

Základní provedení: Nesený, nebo polonesený rám svařený z profilů 150x100x8 mm nese rámy sekcí vyrobené z výpalků plochého materiálu a profilů 100x100x5 mm. Pracovní jednotky s disky o průměru 510 mm jsou k rámu uchyceny pomocí gumového silenbloku, rozteč mezi disky je 250 mm.

G/DBMx Pracovní záběry stroje přes 6 metrů je řešen pomocí univerzálního rámu – nosiče s označením „G“, který umožňuje sestavit pracovní záběr 8 – 12 metrů s pomocí standardních dílů nářadí. Základní nosník, který nese křídla nářadí je umístěn před nápravou. Tím je celý agregát vyvážený a závěs traktoru je soustavně mírně dotěžován i při zvednutí stroje na souvrati. Předností rámu je možnost jednoduché změny pracovního nářadí a namísto krátkých disků lze namontovat například kompaktor pro předseťovou přípravu

Velikost kol:
UP rám 15/55-17
S rám 19/45-17 18PR
G rám 13/55-16 14PR

Diskové brány DBMxT

jsou určeny pro posklizňové zpracování půdy ve všech podmínkách a pro předseťovou přípravu půdy, případně pro obnovu trvalých travních porostů.

Základní provedení: Nesený, nebo polonesený rám svařený z profilů 150x100x8 mm nese rámy sekcí vyrobené z výpalků plochého materiálu a profilů 100x100x5 mm. Pracovní jednotky s disky o průměru 610 mm jsou k rámu uchyceny pomocí gumového silenbloku, rozteč mezi disky je 250 mm. Součástí standartní výbavy je smyková lišta za druhou diskovou sekcí.

G/DBMxT Pracovní záběry stroje přes 6 metrů je řešen pomocí univerzálního rámu – nosiče s označením „G“, který umožňuje sestavit pracovní záběr 8 – 12 metrů s pomocí standardních dílů nářadí. Základní nosník, který nese křídla nářadí je umístěn před nápravou. Tím je celý agregát vyvážený a závěs traktoru je soustavně mírně dotěžován i při zvednutí stroje na souvrati. Předností rámu je možnost jednoduché změny pracovního nářadí a namísto krátkých disků lze namontovat například kompaktor pro předseťovou přípravu.

Velikost kol:
UP rám 400/60-15,5 14PR
G rám 13/55-16 14PR

Příslušenství - Diskové brány mulčovací

  • Hřebové válce mají mimořádně vysoký drobící účinek a zanechávají maximálně provzdušněnou povrchovou vrstvu ornice.
  • Spirálový válec má vyšší rovnací účinek. Vybavený čistící lištou je málo náchylný k zalepování při práci za mokra.
  • Trubkový válec je nezákladnější a univerzální výbavou diskových bran.
  • Vějířové válce mají podobné účinky na půdu jako válce hřebové.
  • Kraker válce s vysokým drobícím účinkem, nejsou vhodné do kamenitých půd.
  • DD lite je univerzální válec s vysokým drobícím účinkem vhodný do všech podmínek.

Ke stažení

DBMx (1,06 Mb)