SR série rotačních mulčovačů s vertikální osou rotace se sklopnými boky se vyrábí s pracovními záběry 4.60, 6.00 a 8.00 metrů.

Pro docílení vysoké efektivity a bezpečnosti sečení ve všech terénech je minimální požadovaný výkon traktoru 100/130/150 koní. Robustní provedení těchto strojů umožňuje jejich nasazení jak při sečení luk, pastvin, letišť a ploch ležících ladem, tak i mulčování zbytků po sklizni (kukuřice, slunečnice, řepka). Těžké nože z ušlechtilé oceli jsou zavěšeny na čepech. Při nárazu na pevnou překážku se okolo čepu sklopí a pak se díky odstředivé síle opět vrátí do pracovní polohy. U těchto mulčovačů jsou na každém rotoru 2 nože (3 rotory u SR 15 a 20, 5 rotorů u SR 25). Tvarování nožů zajišťuje vysoký sací efekt, který se projevuje delším setrváním hmoty v oblasti rotoru, a je pak hlavně oceněn u polehlých porostů. Vysoká kvalita sečení je zaručena také 15 cm překrytím nožů. Díky uložení nožů a masivním převodovkám, u kterých se garantuje záruka 3 roky, lze pak drtit nálety až do průměru 50 mm.Pohyblivé boky lze sklopit 90° nahoru a 22° pod úroveň sečení. Zvedání boků je hydraulické a nezávislé na nastavení výšky sečení. Při nastavení plovoucí polohy zvedání boků lze dokonale kopírovat terén. Při transportu se oba boky pomocí hydraulických válců zvednou a zajistí.Širokoúhlý náhonový hřídel s volnoběžnou spojkou přenáší výkon z traktoru na sekačku a dovoluje zároveň pracovat v malých poloměrech, uzavřených prostorech a v okolí překážek.

MC Connel, model TOPPER 9

Topper

Velkoplošné sekačky / mulčovače TOPPER s vertikální osou rotace. Mulčovací sekačka na sečení velkých ploch ( luk, pastvin ... ) Agregace do tříbodového závěsu traktoru kat. II. Maximální průměr mulčovaného materiálu do 50 mm. Určeno pro traktory s výkonem od 33 kW (50 k). Náhon vývodovou hřídelí 540 ot/min. Pohony rotorů kloubovými hřídeli a převodovkami. Pracovní záběr 2,75 m tvořený 2 rotory s překrytím 82 mm. 2 opěrná kola, nastavitelné plazy v celé délce stroje, 4 tepelně zušlechtěné nože s kloubovým uložením, sloužícím jako ochrana při nárazu na překážku. Pohon kloubovým hřídelem s prokluzovou spojkou 540 ot/min. Přední i zadní ochranné řetězové deflektory proti vymrštění materiálu z prostoru sečení.

MC Connel, model SR 420

SR420

Těžké provedení nesené mulčovací sekačky na sečení velkých ploch (luk, pastvin ... ). Maximální průměr mulčovaného materiálu do 50 mm. Určeno pro traktory s výkonem od 74 kW (100 k). Náhon vývodovou hřídelí 1000 ot/min. Pohony rotorů kloubovými hřídeli a převodovkami - hlavní převodovka do 140 k; převodovky rotorů do 100 k. 3 roky záruka na převodovky. Pracovní záběr 4,20 m, 3 rotory s překrytím 150 mm. 4 opěrná kola pro nastavení výšky sečení. Hydraulicky sklápěné kraje od + 90° do - 22° FLEXI WING. Hydraulické nastavení výšky sečení. 6 tepelně zušlechtěných nožů s kloubovým uložením, sloužícím jako ochrana při nárazu na překážku. Vyměnitelné boční plazy. Pohon kloubovým hřídelem s prokluzovou spojkou 1000 ot/min. Přední i zadní ochranné řetězové deflektory proti vymrštění materiálu z prostoru sečení.

MC Connel, modely SR 460/620/820

SR820

Pracovní záběr 4,6; 6,0 a 8 m s pohonem kloubovým hřídelem 1000 ot/min, HD převodovky poháněné kloubovými hřídeli se spojkou, agregace do horního nebo do spodního závěsu, integrovaný mulčovací systém, 3 rotory; 3 tvarované nože na každém rotoru, překrytí nožů rotoru 150 mm, odpružené zavěšení opěrných kol (8 opěrných kopírovacích kol), nastavitelná výška strniště 25 - 400 mm, maximální průměr mulčovaného materiálu 50 mm. Flexibilní křídla zajišťují kvalitní kopírování povrchu, výkyv křídel 115° nahoru; 22° dolů.

Oproti standardní výbavě lze velké mulčovače vybavit rotorem se šesti noži.