Od 105 do 145 k

Všestranná řada Massey Ferguson MF 5S kombinuje nejlepší výhled ve své třídě se snadným ovládáním, komfortem a kontrolou v oblasti mlékárenství, živočišné a rostlinné výroby.

S nejlepším výhledem ve své třídě a špičkovým poloměrem otáčení, nejužší zkosenou kapotou a praktickými funkcemi jde o dokonalé traktory pro nakládací zařízení. Rovněž vyšší užitečné zatížení a větší zdvihací kapacity dělá z těchto traktorů výkonné pracanty na poli i na pozemních komunikacích.
Všechny modely jsou vybaveny čtyřválcovými motory s maximálním výkonem od 105 k do 145 k u nových špičkových modelů řady. Je možné vybírat ze tří úrovní výbavy – Essential, Efficient a Exclusive, spolu s řadou volitelných příslušenství, včetně vynikajícího ovládání díky nejmodernější, snadno použitelné technologie Smart Farming.
Traktory MF 5S pro rostlinnou nebo smíšenou výrobu nabízí celou škálu funkcí pro zvýšení výkonnosti. Kapacita zvedání zadního závěsu je v celé řadě zvýšena na 5 700 kg a za určitých podmínek až na 6 000 kg, kapacita nového, pevnějšího předního závěsu byla zvýšena z 2 500 kg na úctyhodných 3 000 kg. Spolu s vyšší celkovou hmotností 9 500 kg (GVW) to umožňuje bezpečnou práci s širšími nářadími pro zvýšení pracovních výkonů.

TypMax. výkon (K)Max. točivý moment (NM)*MotorPřevodovka
MF 5S.105 105

440 čtyřválcový AGCO POWER
4,4 litrů, Stage V
Dyna-4 s funkcí Speedmatching nebo Dyna-6 s částečným řazením pod zatížením a funkcí AutoDrive
MF 5S.115 115

460 čtyřválcový AGCO POWER
4,4 litrů, Stage V
Dyna-4 s funkcí Speedmatching nebo Dyna-6 s částečným řazením pod zatížením a funkcí AutoDrive
MF 5S.125 125

520 čtyřválcový AGCO POWER
4,4 litrů, Stage V
Dyna-4 s funkcí Speedmatching nebo Dyna-6 s částečným řazením pod zatížením a funkcí AutoDrive
MF 5S.135 135

540 čtyřválcový AGCO POWER
4,4 litrů, Stage V
Dyna-4 s funkcí Speedmatching nebo Dyna-6 s částečným řazením pod zatížením a funkcí AutoDrive
MF 5S.145 145

550 čtyřválcový AGCO POWER
4,4 litrů, Stage V
Dyna-4 s funkcí Speedmatching nebo Dyna-6 s částečným řazením pod zatížením a funkcí AutoDrive

* při 1.500 ot/min

Charakteristiky řady MF 5S

  • Jednoduchý výběr ze tří úrovní výbavy – Essential, Efficient a Exclusive pro jakékoliv požadavky i různé aplikace. Další volitelné příslušenství vyladí traktor pro specifické potřeby
  • Nové nakládací zařízení montované u výrobce obsahuje širokou škálu funkcí pro usnadnění montáže, ovládání a kontroly.
  • Špičkový výhled a manévrovací schopnosti
  • Tišší a chladnější kabina s novou, ergonomickou opěrkou ruky, ovládacími prvky a volbou odpružení zvyšují komfort řidiče
  • Nejnovější čtyřválcový motor AGCO Power se zdvihovým objemem 4,4 litrů splňují emisní směrnice Stage V díky jednoduché technologii „All-In-One“ navržené pro celou životnost traktoru. Optimalizovaný průtok vzduchu zlepšuje chlazení.
  • Výběr renomovaných převodovek Dyna-4 a Dyna-6 s funkcí řazení neutrálního stupně stlačením brzdového pedálu a funkcemi Speedmatching nebo Autodrive pro automatické řazení.
  • Nový design odpruženě zavěšené přední nápravy s vyšší kapacitou
  • Pevnější tříbodový závěs s kapacitou zvedání 5 700 kg v celé řadě a s kapacitou předního závěsu až 3 000 kg. Celková hmotnost vozidla (GVW) zvýšena na 9 500 kg
  • Nové intuitivní jednotky Datatronic 5 a Fieldstar 5 s dotykovou obrazovkou a technologií Smart Farming pomáhají optimalizovat činnost, zlepšovat přesnost a zvyšovat zisk

Zvolte specifikace pro jakékoliv úkoly

Všech pět traktorů řady MF 5S je dodáváno s výbavou Essential, Efficient nebo Exclusive. Tyto balíčky obsahují škálu příslušenství a funkcí zvyšujících výkonnost, komfort a vyhovujících řadě aplikací. K typickým variantám vybavení patří výkon hydrogenerátoru, řízení ventilů vnějšího okruhu, AutoDrive, joystick a odpružení kabiny.

Modely Exclusive jsou „plně vybavené“, včetně hydraulické soustavy s průtokem 110 l/min a až osmi elektricky ovládanými ventily vnějšího okruhu, joystickem hydraulického ovládání, ovládacího panelu Multipad, převodovky AutoDrive, automatické klimatizace kabiny, odpružení kabiny, sedadla řidiče Superluxe s pneumatickým odpružením a jednotkou Datatronic 5 s dotykovou obrazovkou.

Výbava Efficient je podobná, pouze obsahuje dva elektricky a dva zadní mechanicky ovládané ventily vnějšího okruhu, klimatizaci a pneumaticky odpružené sedadlo řidiče v základní výbavě, zatímco jednotka Datatronic 5 je volitelné příslušenství.

Modely Essential využívají řazení pomocí páky „T“ namísto Multipad, s možností joysticku a funkce AutoDrive nahrazené funkcí Speedmatching u převodovky Dyna-4 . Hydrogenerátor má výkon 58 l/min se dvěma a na přání až čtyřmi zadními mechanicky ovládanými ventily vnějšího okruhu.

Specialista na nakládací zařízení

Nová řada traktorů MF 5S je ideální pro nakládací zařízení - nabízí špičkové manévrovací schopnosti, vynikající výhled přes útlou, zkosenou kapotu a účinnou hydraulickou soustavu s velkým průtokem. Práce s nakládacím zřízením je mnohem snazší díky výbornému ovládání převodovky, funkce řazení neutrálního stupně brzdovým pedálem a joysticku. Volba střechy Visio poskytuje neomezený výhled na nářadí v celém rozsahu zvedání.

Traktory MS 5S jsou dodávány s „přípravou na nakládací zařízení“ i kompletní s nakládacím zařízením montovaným u výrobce. Nová rychlospojka nyní propojuje hydraulickou i elektrickou soustavu, což usnadňuje připojení a odpojení nakládacího zařízení na farmě i na poli.

Massey Ferguson nejen dodává širokou škálu paralelních a neparalelních nakládacích zařízení řady MF FL, ale nabízí rovněž jejich montáž u výrobce na traktory řady MF 5S. Tato užitečná volba zahrnuje pomocný rám, potrubí a mechanický nebo elektrický joystick pro zabudování nakládacího zařízení do traktoru. To pomáhá zachovat vynikající manévrovací schopnosti i s volitelným předním závěsem.

Chladnější a komfortnější kabina s dokonale navrženými a snadno použitelnými ovládacími prvky

Všechny modely MF 5S jsou vybaveny dokonale vybavenou kabinou, která poskytuje řidiči optimální komfort. Nová soustava klimatizace zlepšuje rozvádění vzduchu a umožňuje řidiči nejen nastavit a udržovat komfortní teplotu, ale rovněž zkracuje doby odmlžování a rozmrazování.

U verzí Exclusive a Efficient je součástí joysticku Multipad na nové opěrce ruky, stejně jako u nedávno uvolněné řady MF 8S, která představuje vlajkovou loď společnosti. To umožňuje řadu funkcí včetně změny směru jízdy vpřed/vzad, ovládání závěsů a vnějšího okruhu.

Panel Multipad může být rovněž vybaven mikro joystickem pro ovládání dvou zadních ventilů vnějšího okruhu (nebo jiných ventilů vnějšího okruhu, je-li nainstalována jednotka Datatronic 5). Nakládací zařízení je ovládáno samostatným joystickem, který je umístěn vedle panelu Multipad. U traktorů s jednotkou Datatronic 5 je displej umístěn pohodlně vpravo od panelu.

Traktory verze Essential mají kratší opěrku ruky a převodovka je ovládaná malou pákou ve tvaru „T“ po straně páček ovládajících ventily vnějšího okruhu. U traktorů s nakládacím zařízením je joystick umístěn před opěrkou ruky.

Úsporný výkon

Nejnovější čtyřválcové motory AGCO Power se zdvihovým objemem 4,4 litrů splňují emisní směrnice Stage V díky jednoduché technologii „All-In-One“. Tento elegantní systém je navržen pro celou životnost traktoru a přispívá ke snížení provozních nákladů.

Byl vyvinut v AGCO Power a obsahuje systém SCR, DOC a katalyzátor sazí v jedné kompaktní jednotce, která je úhledně umístěná pod kabinou pro zachování dokonalého výhledu vpřed přes nízkou, štíhlou kapotu.

Intervaly údržby jsou nyní pro výměnu čističů oleje a paliva prodlouženy na 600 hodin, což opět snižuje provozní náklady.

Nový, optimalizovaný průtok vzduchu zlepšuje chlazení motoru, zvyšuje výkonnost a efektivitu.

Renomované spolehlivé převodovky

Všechny traktory řady MF 5S jsou dodávány s oblíbenými převodovkami Massey Ferguson, Dyna-4 16x16 nebo Dyna-6 24x24 s částečným řazením pod zatížením. Jsou vysoce účinné, snadno ovládatelné a obě jsou vybaveny funkcí řazení neutrálního stupně stlačením brzdového pedálu.

U modelů Exclusive a Efficient jsou převodovky dodávány ve standardní výbavě s funkcí AutoDrive a jsou ovládány joystickem Multipad. Funkce AutoDrive provádí automatické řazení čtyř nebo šesti stupňů pro práci na poli i rozsahů převodů při přepravě.

Základní verze Dyna-4 je dodávaná s ovládací pákou ve tvaru „T“ a funkcí Speedmatching, která automaticky volí nejvhodnější poměr při řazení pod zatížením pro danou rychlost. Modely s převodovkou Dyna-6 jsou dodávány s funkcí AutoDrive.

U všech modelů jsou k dispozici převodové stupně pro plazivé rychlosti až 70 m/h s pneumatikami 34” nebo 80 m/h s pneumatikami 38”.

Pevná, odpružená přední náprava

Nová pevnější, odpružená přední náprava nabízí špičkový poloměr otáčení 4 m. Práce s novým předním závěsem s kapacitou 3 t, který nyní může zvednout o 500 kg více, pomáhá zvyšovat efektivitu a zároveň umožňuje traktorům používat těžší přední nářadí.
Extra pohodlí nabízí elektronicky ovládané hydraulické odpružení, které k tlumení rázů využívá dva válce s delším zdvihem a tři akumulátory.

Pevný závěs pro zvedání větších hmotností

Tříbodový závěs byl přepracovaný pro větší zátěž s kapacitou zvýšenou na 5 700 kg, o 7 % vyšší než předchozí verze. Za určitých podmínek lze zvedat až 6 000 kg. Závěs je konstruován s novými součástmi pro vyšší pevnost a flexibilitu připojení. Na přání je nyní k dispozici hydraulicky ovládaný hák horní vzpěry

Nejnovější přední závěs byl vyvinutý pro novou odpruženou nápravu a díky integrovanému designu je zachován špičkový poloměr otáčení 4 metry. S kapacitou zvýšenou z 2 500 kg na 3 000 kg tak umožňuje zvýšit efektivitu prováděním dvou operací současně s větším, širším nářadím.

Závěs je dodáván s vylepšeným balíčkem Front Pack, který obsahuje dva ventily vnějšího okruhu ve standardní verzi s možností rozšíření až na čtyři ventily. Podle požadavku zákazníka je závěs nyní dodáván bez předních přípojek nebo se dvěma elektricky ovládanými předními přípojkami. Všechny varianty jsou ovládány stejným joystickem z kabiny.

Od výkonu 105 k je k dispozici ovládání přes dotykovou obrazovku a Smart Farming (Chytré zemědělství)

Telemetrie MF Connect je volitelná pro všechny traktory řady MF 5S a umožňuje monitorovat celý vozový park, zobrazovat aktuální polohu strojů, ujetou vzdálenost a řadu dalších provozních údajů.
Jednotka Datatronic 5 nabízí intuitivní ovládání a je součástí standardní výbavy modelů Exclusive, u ostatních modelů je k dispozici na přání. Tato informační jednotka s dotykovou obrazovkou, kompatibilní s ISOBUS, monitoruje všechny funkce traktoru a řídí nářadí podporující ISOBUS.

Všechny funkce balíčku MF Technologies/Smart Farming pracují přes Datatronic 5. Sem patří funkce automatického řízení MF Guide, řízení sekcí MF Section Control a řízení aplikačního množství MF Rate Control, které nyní mohou ovládat až 36 sekcí a pět produktů.

Jednotka Datatronic 5 je předinstalována v softwaru MF TaskDoc pro vytváření záznamů o poli, jako jsou použité mapy, spotřeba paliva, vytváření pracovních záznamů a vedení přesných vstupních údajů na každý hektar.

Další funkcí usnadňující práci je MF TaskDoc Pro, která umožňuje přenos těchto dat prostřednictvím platformy Agrirouter do softwaru pro správu farmy uživatele nebo Next Machinery Management. Tyto funkce lze rovněž ovládat pomocí volitelné jednotky Fieldstar 5 s dotykovým displejem.

Lepší design

Uvedením řady MF 5S na trh navazuje Massey Ferguson na pozoruhodný design nové éry, který byl poprvé představen u špičkových traktorů řady MF 8S, a sleduje stejný „neo-retro“ vzhled s moderními čelními světlomety a charakteristickými LED světly. Tento design vzdává hold dědictví značky, která obsahuje nové provedení ikonického šedého proužku ve tvaru šavle na boční straně a motivu koňské ohlávky na krytu motoru které se poprvé objevily u řady MF 100.

Ke stažení

Galerie